W dniu 13 czerwca br. w Wólce Orłowskiej uroczyście oddano do użytku nowowybudowany przystanek kolejowy. W uroczystości udział wzięli Pan Zbigniew Grzechulski – Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie, władze gminy z Wójtem Jerzym Lewczukiem, Pan Piotr Banach – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie, radni, sołtysi oraz licznie przybyli mieszkańcy. Całość uroczystości uświetniała Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnogóry, a obiekt poświęcił ks. Dziekan Henryk Kapica.

Uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi nastąpiła w chwili gdy na stacji „Wólka Orłowska” zatrzymał się po raz pierwszy szynobus kursujący na trasie Lublin – Zamość. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali przez społeczność Wólki Orłowskiej do Remizy OSP, gdzie poczęstowani zostali przepysznymi pierogami oraz bigosem przygotowanymi przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Mieszkańcy Wólki Orłowskiej i okolic od dawna chcieli, aby w ich miejscowości wybudowany został przystanek kolejowy. Swoją prośbę skierowali jesienią 2015r. do Wójta Jerzego Lewczuka, który poprosił ich o zebranie podpisów popierających tą inicjatywę. Pani Sołtys Elzbieta Bednarz oraz radny Janusz Dusznik zorganizowali akcję zbierania podpisów. Pod petycją podpisało się około 200 mieszkańców. Następnie Wójt podjął rozmowy z Dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie, który przychylił się do tej inicjatywy. W efekcie wybudowany został za około 800 tys. zł nowoczesny przystanek kolejowy.

Władze Gminy Izbica oraz mieszkańcy w tym miejscu bardzo serdecznie pragną podziękować dyrekcji oraz wszystkim pracownikom Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie, którzy przyczynili się do tego, aby ta inicjatywa została zrealizowana.

DSCN0818DSCN0822DSCN0826DSCN0845DSCN0855